សារលិខិតអបអរសាទរ និងគោរពជូនពរ ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន ក្នុងឱកាសដែល ឯកឧត្តម ត្រូវបានព្រឹទ្ធសភាបោះឆ្នោតជ្រើសរើសជា “អនុប្រធានទី១​ ព្រឹទ្ធសភា”
ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា សូមអបអរសាទរ និងគោរពជូនពរ ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន ក្នុងឱកាសដែល ឯកឧត្តម ត្រូវបានព្រឹទ្ធសភាបោះឆ្នោតជ្រើសរើសជា “អនុប្រធានទី១​ ព្រឹទ្ធសភា” នាសម័យប្រជុំព្រឹទ្ធសភាលើកទី១ នីតិកាលទី៥ នៅថ្ងៃទី៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤។
នាថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ មន្រ្ដី អ.ក.ជ.ប.អ. បានរៀបចំបទបង្ហាញផ្ទៃក្នុង ស្តីពី យុទ្ធសាស្រ្តបញ្ចកោណ ដែលធ្វើបទបង្ហាញដោយ លោក ថាច ជីតារ៉ូ ប្រធានផ្នែកស្តីទីផែនការ និងសហប្រតិបត្តិការ…….
កិច្ចប្រជុំពិភាក្សា និងផ្តល់យោបល់លើ សេចក្តីព្រាងរបាយការណ៍ ផែនការមេអភិវឌ្ឍបណ្តាលឆ្នេរសមុទ្រកម្ពុជា ជារបៀងសេដ្ឋកិច្ចពហុបំណង និង ប្រទាក់ក្រឡា (ជាភាសាខ្មែរ) និង ការរៀបចំតួនាទី និងភារកិច្ចរបស់រដ្ឋបាលគ្រប់គ្រង តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស ពហុបំណង (រ.ត.ព.ឆ.)
សិក្ខាសាលាចែករំលែក ចំណេះដឹង បទពិសោធន៍ស្ដីពី “ការណែនាំអាជីពការងារ និងវិជ្ជាជីវៈសម្រាប់និស្សិត និងការត្រៀមលក្ខណៈសម្បត្តិក្នុងការស្វែងរកការងារ” និង “ទស្សនៈវិស័យការងារ និង យន្តការកំណត់ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមានៅកម្ពុជា” ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងនៅវិទ្យាស្ថានពហុបច្ចេកទេសព្រះកុសុមៈ (PPI)