អគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា
មន្រ្ដី អ.ក.ជ.ប.អ. បានរៀបចំវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលស្តីពី ការរៀបចំមុខងារសាធារណៈរបស់រដ្ឋ
ព្រឹកថ្ងៃទី១១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ លោក ស៊ន គឹមអុល អនុប្រធានផ្នែកគាំទ្រទូទៅ និងហិរញ្ញវត្ថុ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា បានរៀបចំវគ្គវណ្តុះបណ្តាលលើប្រធានបទ ស្តីពី “ការរៀបចំមុខងារសាធារណៈរបស់រដ្ឋ” ដល់មន្ត្រីស្ម័គ្រចិត្ត។
គោលបំណងផ្តល់ចំណេះដឹងជាមូលដ្ឋានទាក់ទងនឹង បច្ចេកទេស នៃការរៀបចំប្រព័ន្ធការងារបែបអាជីព (ក្របខណ្ឌ, កម្រិតបណ្តុះបណ្តាល, កាំប្រាក់ និងអត្ថប្រយោជន៍, ច្រកចូលបម្រើការងារក្នុងវិស័យមុខងារសាធារណៈ) និងនីតិវិធីនៃការឡើងថ្នាក់ និងឋានន្តរស័ក្តិរបស់មន្ត្រីរាជការស៊ីវិល និងលក្ខខណ្ឌ នៃការចូលនិវត្ត និងរបៀប នៃការគណនាប្រាក់សោធននិវត្តន៍ និងលក្ខខណ្ឌទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ផ្សេងៗក្រោយពេលចូលនិវត្តន៍ផងដែរ។
សិក្ខាសាលាស្ដីពីការត្រៀមលក្ខណៈសម្បត្តិចូលទីផ្សារការងារប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព
កិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងផ្តល់ការឯកភាពលើសេចក្តីព្រាងរបាយការណ៍ រដ្ឋាភិបាលសម្រាប់ «ការត្រួតពិនិត្យ គោលនយោបាយពាណិជ្ជកម្មលើកទី៣»
មន្រ្ដីនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា បានចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការពិនិត្យ និងឆ្លើយតបនូវកម្រងសំណួរ (Questionnaires) ស្តីពីការវាយតម្ល បរិយាកាសធុរកិច្ច ក្នុងគម្រោង «ភាពរួចរាល់នៃធុរកិច្ច» (Business Ready ឬ B-READY) របស់ធនាគារពិភពលោក