អគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា
អ.ក.ជ.ប.អ. និងសាកលវិទ្យាល័យវេស្ទើនបានរៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី «លើកកម្ពស់ការយល់ដឹងការកំណត់ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាក្នុងប្រទេសកម្ពុជា»
រាជធានីភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ អគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា បានសហការជាមួយសាកលវិទ្យាល័យ Western University រៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី «លើកកម្ពស់ការយល់ដឹងការកំណត់ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាក្នុងប្រទេសកម្ពុជា»ក្នុងគោលបំណង លើកកម្ពស់ការយល់ដឹងរបស់និស្សិតបន្ថែមអំពី ស្ថានភាពសេដ្ឋកិច្ច និងទីផ្សារការងារកម្ពុជា ដែលនឹងត្រូវបានបង្ហាញដោយប្រើប្រាស់ទិន្នន័យចុងក្រោយ និងឆ្លុះបញ្ចាំងពីទ្រឹស្តីសេដ្ឋកិច្ចដែលបានសិក្សាកន្លងមក ក៏ដូចជាការអនុវត្តជាក់ស្តែង ក្នុងការកំណត់ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា តាមយន្តការត្រីភាគី បើទោះបីស្ថិតក្នុងបរិការណ៍នៃវិបត្តិជំងឺកូវីដ-១៩ក៏ដោយ កម្ពុជាជាប្រទេសតែមួយគត់ដែលមានកំណើនប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា ២ឆ្នាំជាប់គ្នា ខណៈដែលប្រទេសជិតខាង និងប្រទេសជាគូរប្រកួតប្រជែងកម្ពុជាបានផ្អាកការដំឡើងប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា។ ហើយសិក្ខាសាលានេះគឺជាសង្ខីភាពមួយបញ្ជាក់ពីការចូលរួមជាមួយវិស័យអប់រំ នឹងជាឱកាសថ្មីមួយសម្រាប់និសិ្សត ក្នុងការបង្កើនការយល់ដឹងបន្ថែមអំពីប្រាក់ឈ្នួល ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា និងយន្តការនៃការកំណត់ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា ឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយ។
សេចក្ដីណែនាំលេខ 0២០/២៣ ស្តីពីការព្យួរកិច្ចសន្យាការងារកម្មករនិយោជិតធ្វើការនៅរោងចក្រក្នុងវិស័យវាយនភណ្ឌ
មន្រ្ដី អ.ក.ជ.ប.អ. បានរៀបចំបទបង្ហាញចែករំលែកចំណេះដឹងគោលនយោបាយជាតិស្តីពី ក្របខណ្ឌគោលនយោបាយសេដ្ឋកិច្ច និងសង្គមឌីជីថលកម្ពុជា ២០២១-២០៣៥
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ៖ TVET DAY ឆ្នាំនេះ ជាកាលានុវត្តភាពថ្មីមួយទៀត ធ្វើឲ្យកម្ពុជាមានធនធានមនុស្ស ប្រកបដោយកម្លាំងពលកម្មជំនាញ