មន្រ្ដីនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា បានចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការពិនិត្យ និងឆ្លើយតបនូវកម្រងសំណួរ (Questionnaires) ស្តីពីការវាយតម្ល បរិយាកាសធុរកិច្ច ក្នុងគម្រោង «ភាពរួចរាល់នៃធុរកិច្ច» (Business Ready ឬ B-READY) របស់ធនាគារពិភពលោក
កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ លោកស្រី ជ្រា សែសុគន្ធីដេត និងលោក និន វុទ្ធី មន្រ្ដីនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា បានចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការពិនិត្យ និងឆ្លើយតបនូវកម្រងសំណួរ (Questionnaires) ស្តីពីការវាយតម្ល បរិយាកាសធុរកិច្ច ក្នុងគម្រោង «ភាពរួចរាល់នៃធុរកិច្ច» (Business Ready ឬ B-READY) របស់ធនាគារពិភពលោក ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម សោម ចំណាន រដ្ឋលេខាធិការ នៃក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ ដែលមានសមាសភាពចូលរួមពី៖ នាយកដ្ឋានការងារ, នាយកដ្ឋានអធិការកិច្ចការងារ, នាយកដ្ឋានវិវាទការងារ, នាយកដ្ឋានការងារកុមារ, ទីភ្នាក់ងារជាតិមុខរបរ និងការងារ និងបេឡាជាតិរបបសន្តិសុខសង្គម។